رویدادهای فناورانه

 

مسیر خودکفایی از توجه به ظرفیت داخلی و بهره برداری از فرصت های بین المللی می گذرد

رئيس مركز همكاريهاي تحول و پيشرفت در افتتاحيه اين نمايشگاه طي سخناني گفت: برای تحقق خودکفایی، فناوری بسیار مهم است اما الزاما با برخورداری از کارخانه، ما صاحب صنعت نمی شویم. کارخانه باید همراه با دانش شود که صنعت را شکل بدهد. این ترکیب کارخانه و دانش را با عنوان فناوری یاد می کنیم.

هدف‌گذاری ساخت واکسن ایرانی کرونا تا پایان امسال

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان ایرانی به صورت موازی در تلاش برای تهیه واکسن کرونا هستند و تا پایان امسال یکی از این شرکت‌ها موفقیت‌های خود در تولید این واکسن را عرضه می‌کند.

پاویون شرکت‌های دانش بنیان با موضوع ارایه دستاوردهای این شرکت‌ها در مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای فناورانه در حوزه مبارزه با کرونا در روزهای ۲۴ تا ۲۶ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا می‌شود.

راه‌اندازی نمايشگاه نيازمندی‌های صنايع در شهرك‌های صنعتی بزرگ كشور در راستای تعميق ساخت داخل و جايگزينی واردات

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که حتی در سخت‌ترین شرایط همچون کرونا که بسیاری از صنایع دنیا را با تعطیلی مواجه کرد، تولید در ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل نشد، گفت: برنامه‌ریزی برای کاهش ارزبری و توسعه عمق داخل قطعات و ماشین‌آلات در صنایع لبنی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

معرفی کارگزاران رفع نیازهای فناورانه

به منظور شناسایی نیازمندی­‌های فناورانه در خطوط و فرآیندهای تولید و محصولات واحدهای صنعتی و تولیدی و همچنین معرفی شرکت‌­های دانش بنیان توانمند برای رفع نیازمندی‌­های فناورانه شناسایی شده ...

طراحي و ساخت عايق حريق هيدروکربني

یکی از بحرانی ترین مواقع احتمالی در داخل تونل، وقوع حادثه و تصادفی است که منجر به حریق شود. حریق‌ها از نظر مواد سوختنی به دو دسته سلولزی و هیدروکربنی تقسیم می‌شوند.

فراخوان شناسایی و حمایت از شرکت‌های تولیدکننده دارای طرح های مقابله با ویروس کرونا

صندوق نوآوری و شکوفایی ، در نظر دارد با هدف کمک به مقابله با بیماری کرونا از طرح های مرتبط اعم از ساخت کیت‌های تشخیص، مواد ضد عفونی‌کننده، دستگاه‌های ضد عفونی‌کننده، ماسک، داروهای مؤثر در کنترل عوارض بیماری، سامانه‌های نرم افزاری مرتبط با پایش، اطلاع‌رسانی و کنترل بیماری، مدل‌سازی و شبیه‌سازی‌های نرم‌افزاری و نظایر آن حمایت کند.


2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>