کمک به تجاری‌سازی محصولات پویانمایی داخلی

    امروزه هنر پویانمایی علاوه بر یکی از اثرگذارترین رسانه‌ها، در دنیا به‌عنوان یک صنعت پیشرفته و سودده نیز شناخته می‌شود. درواقع می‌توان از آن، با عنوان هنر-رسانه-صنعت پویانمایی یاد کرد. در ایران اما مدت زیادی از عمر این صنعت نمی‌گذرد و لذا در مسیر رشد، تکامل و رقابت‌پذیری، با چالش‌هایی مواجه است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها چگونگی بازاریابی و فروش محصولات تولیدی است.
 
    یکی از راهکارهایی که برای این منظور در کشورهای پیشرو مورداستفاده قرار می‌گیرد، برگزاری رویدادهای «پیچینگ» در حاشیه جشنواره‌های مهم پویانمایی است. در رویداد پیچینگ، تولیدکنندگان پویانمایی محصولات خود را با هدف جذب سرمایه و جلب نظر متقاضیان، ارائه می‌دهند. این امکان برای متقاضیان محصولات پویانمایی نیز وجود دارد که در پنل‌های اختصاصی، نیازمندی‌های خود را با تولیدکنندگان مطرح نمایند. سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند در یک فضای شفاف و با قواعد روشن، خرید محصولات موردنظر خود را انجام دهند. درواقع می‌توان گفت که چنین رویدادی محل تلاقی تولیدکنندگان، متقاضیان و سرمایه‌گذارن صنعت پویانمایی است و امکان رقابت سالم و برابر را برای فعالین این صنعت فراهم می‌آورد.
 

امضای توافق‌نامه همکاری با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و شرکت پیام‌افزار پیک‌آسا در راستای برگزاری نخستین رویداد پیچینگ پویانمایی کشور
    
برگزاری نشست تولیدکنندگان پویانمایی ایرانی، نشست سرمایه‌گذاران و سفارش‌دهندگان پویانمایی و کارگاه‌های آموزشی پیش از برگزاری رویداد پیچینگ
 
برگزاری رویداد پیچینگ پویانمایی «رویازی» در اسفندماه 97 با هدف شتابدهی به شرکت‌های خلاق، شبکه‌سازی متخصصان و مربیان، مشاوره و راهنمایی تولیدکنندگان، رقابت میان فعالین صنعت پویانمایی کشور؛ از مجموع 120 طرح ارائه‌شده، 15 طرح برای حضور در این رویداد برگزیده شدند.
 
برگزاری پاویون بین‌المللی بازار یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای معرفی فعالان صنعت پویانمایی کشور به مخاطبان و ذینفعان بین‌المللی؛ در این پاویون، 23 مهمان از 8 کشور جهان حضور به هم رسانیدند.
 
طراحی و استقرار سامانه ارائه محصولات پویانمایی ایرانی، به‌عنوان منبع اصلی معرفی آثار قابل‌فروش داخلی در مراودات بین‌المللی با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری (persiancartoonmarket.ir)
   
  
 

 
امضای 6 تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های ایرانی و خارجی طی 4 روز برگزاری پاویون بین‌المللی بازار یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
   

ارتباط با گروه مسئول : R&DDept at CPDI.ir

مطالب مرتبط با این موضوع