اخبار > طراحی و ساخت کمپرسورهای بدون روغن

 


طراحی و ساخت کمپرسورهای بدون روغن

وجود هر مقدار روغن در هوای خروجی کمپرسورهای خطوط تولید بسیاری از صنایع مانند تولید دارو، تولید مواد غذایی و تجهیزات پزشکی و تماس روغن خروجی با محصول موجب آلودگی و یا معدوم شدن محصولات این صنایع می‌شود. بنابراین ضرورت دارد در اینگونه موارد از کمپرسورهای بدون روغن استفاده نمود تا از عدم وجود روغن در هوای خروجی اطمینان حاصل نمود. در حال حاضر مشکلاتی نظیر تحریم و عدم ساخت این کمپرسور در کشور سبب اررزبری بسیار برای واردات آن شده‌است، بنابراین نیاز به ساخت این کمپرسور در کشور وجود دارد و بومی‌سازی و تولید آن می‌تواند موجب پیشرفت‌های متعددی در صنایع مختلف به ویژه صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی شود.
 
تشریح مسئله
در کمپرسورهای صنعتی روغن نقش کلیدی در روانکاری سیستم برعهده دارد. در کمپرسورهای رایج به دلیل نوع طراحی آن‌ها، قطعات مکانیکی دستگاه همزمان با روغن و هوا در تماس هستند؛ بنابراین روغن با هوا در تماس قرار می‌گیرد و مقداری از روغن وارد هوا می‌شود. با وجود تعبیه فیلترهای متعدد در کمپرسورهای مذکور به منظور جداسازی روغن از هوا، در نهایت هوای فشرده خروجی از کمپرسور دارای مقادیر قابل ملاحظه‌ای روغن می‌باشد. این پدیده در بسیاری از صنایع از جمله صنایع دارویی و غذایی مشکلات جانبی فراوانی ایجاد می‌نماید. در کمپرسور اسکرول، روغن به طور کامل با هوا مخلوط می‌گردد و در کمپرسورهای رفت و برگشتی، روغنی که در محفظه میل‌لنگ وجود دارد، جهت روانکاری سیلندرها استفاده می‌شود و به سمت بالای پیستون‌ها حرکت می‌کند و با هوای خروجی کمپرسور مخلوط شده و در نهایت مقداری روغن با هوای فشرده، خارج خواهد شد. با مستهلک شدن کمپرسور در طول زمان تماس روغن با هوا افزایش یافته و لذا میزان روغن در هوای خروجی افزایش پیدا خواهد کرد. در کمپرسورهای بدون روغن، هوای تولیدی کمپرسور به هیچ عنوان با روغن در تماس نمی‌باشد. بنابراین در این کمپرسورها هیچ‌گونه روغنی در هوای خروجی کمپرسور دیده نمی‌شود چرا که اصلا روغن در فرآیند فشرده‌سازی حضور پیدا نمی‌کند.
 
به دلیل عدم استفاده از روغن در این کمپرسور داخل قطعات کمپرسور به سرعت گرم می‌شود. جهت عمل فشرده کردن هوا معمولا در دو یا چند مرحله صورت می‌گیرد. کمپرسورهای بدون روغن در طیف وسیعی از صنایع مانند داروسازی، تجهیزات پزشکی، پردازشگرهای نیمه‌هادی، ژنراتورهای اُزن، ماشین‌های بسته‌بندی، صنایع غذایی و تجهیزات صنعتی کاربرد دارند. متقاضی این نیاز فناورانه در نظر دارد تا از کمپرسورهای بدون روغن در صنایع داروسازی و تجهیزات پزشکی استفاده نماید. در ذیل عکس دو نمونه از این کمپرسورها را مشاهده می‌نمایید.
 
 
نحوه همکاری:
 
 تضمین خرید دو هزار دستگاه تولید شده
 
 سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون تومانی
 
 
 مهلت ارسال: ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸
 
 
 اطلاعات بیشتر و ارسال پروپوزال:
linkpost.ir/pFhEk
 
https://problem.ir/
 
 
 
 
شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٨ - ١٠:٤٢
فایل ضمیمه


خروج