اخبار > فناوری هوش مصنوعی، ربات ها، مرکز داده و ...(شماره 4)

 


فناوری هوش مصنوعی، ربات ها، مرکز داده و ...(شماره 4)

August 20, 2018  

 • ربات‌های هوش مصنوعی به آموزش زبان انگلیسی شتاب می‌بخشد لینک

ژاپن در حال برنامه ریزی برای معرفی ربات های هوش مصنوعی زبان انگلیسی در کلاس های آموزشی برای کمک به بهبود مهارت یادگیری زبان در کودکان ژاپنی است.

August 18, 2018 

 • گوگل خنک سازی مرکز داده خود را به هوش مصنوعی می‌سپارد  لینک

در چند سال گذشته، گوگل الگوریتمی را توسعه داده که بهترین راه برای تنظیم سیستم‌های خنک کننده برای کاهش مصرف برق را آموزش دیده است. این سیستم توصیه‌هایی به مدیران مرکز داده برای تصمیم بر نحوه اجرای سیستم‌های خنک کننده ارائه کرده که منجر به صرفه جویی انرژی در حدود 40 درصد در این سیستم های خنک کننده شده است.

 

August 15, 2018

 • هوش مصنوعی DeepMind می‌تواند 50 نوع بیماری چشم را با دقت 94.5 درصد تشخیص دهد.  لینک1    لینک2

این سیستم با استفاده از تجزیه و تحلیل اسکن شبکیه چشم کار می‌کند و می‌تواند به تشخیص سریع بیماری‌های چشم در بیمارستان‌ها کمک کند.

August 13, 2018 

 • امارات متحده عربی به بیش از 600 دانشجو مهارتهای هوش مصنوعی را آموزش داد   لینک

این مهارت آموزی که در یک اردوگاه تابستانی برگزار گردید بخشی از برنامه دولت امارات متحده عربی است تا از تلاش‌های انتقال دانش در آینده حمایت کند و نسلی را بسازد که بتواند فن آوری‌های پیشرفته را در توسعه راه حل‌های مختلف برای چالش‌های آینده به کار گیرند.

August 10, 2018    

 • محققان هوش مصنوعی آمازون مجموعه ای از 400000 نام ترجمه شده را برای کمک به توسعه سیستم‌های درک طبیعی زبان ارائه دادند  لینک

 

   August 9, 2018  

 • ویکی‌پدیا از هوش مصنوعی برای ایجاد 40000 رکورد برای دانشمندان نادیده گرفته شده استفاده می‌کند.  لینک

این سیستم یادگیری ماشینی برای غربالگری مطالعات علمی و اخبار به منظور شناسایی دانشمندان برجسته ایجاد شده است که در ویکی پدیا برجسته نیستند. بسیاری از این دانشمندان زن هستند و حذف آنها به ویژه در دائرةالمعارف محبوب جهان، که 82 درصد از شرح حالها مربوط به مردان است، بسیار مهم می باشد.

 

 • سامسونگ 22 میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی و 5G سرمایه گذاری می‌کند  لینک
 • گروه سامسونگ اعلام کرد که در سه سال آینده در زمینه‌های با رشد فزاینده مانند هوش مصنوعی و فناوری 5G ، بیست و دو میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.
 • این امر بخشی از طرح‌های سرمایه گذاری 161 میلیارد دلاری سامسونگ است که هزینه‌های سرمایه گذاری و تحقیق و توسعه را شامل می شود.
 • سامسونگ گفت که بخش بزرگی از این مجموع در کره جنوبی صرف خواهد شد.

July 31, 201

 • سرمایه گذاری در  زمینه هوش مصنوعی تا سال 2025 به 232 میلیارد دلار خواهد رسید   لینک

گزارش جدید شرکتKPMG نشان می‌دهد که سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و فناوری خودکارسازی رباتیکی فرآیند (robotic process automation) ، تا سال 2025 به 232 میلیارد دلار خواهد رسید.نتیجه بررسی‌های KPMGنشان می دهد که 40 درصد از رهبران صنعت در نظر دارند سرمایه گذاری هوش مصنوعی را 20 درصد یا بیشتر افزایش ‌دهند و 32 درصد از آنها می‌خواهند سرمایه گذاری درفناوری خودکارسازی رباتیکی فرآیند را 20درصد یا بیشتر افزایش دهند.

July 31, 2018

 • دست رباتیک هوشمند معادل یک صدسال آموزش برای چرخاندن ماهرانه یک مکعب را ظرف چند روز به خودش یاد داده است   لینک

محققان هوش مصنوعیMIT در یک محیط شبیه سازی شده واقعیت مجازی یک الگوریتم خود تدریس هوشمند را نمایش داده‌اند که قابلیت‌های یک دست رباتیک را به طور قابل توجهی افزایش داده است. آموزش این الگوریتم که در محیط شبیه سازی بیشتر از چند روز طول نکشیده است معادل یک صدسال آموزش به روش عادی است. با این الگوریتم دست رباتیک خودش یادگرفته است که با چابکی قابل توجهی یک مکعب را بچرخاند.

July 26, 2018 

 • عینک گوگل این بار با هوش مصنوعی باز می‌گردد  لینک

جنیفر بنت، مدیر فنی دفترCTO ابر گوگل  (Google Cloud)، گفت که افزودن خدمات ابر گوگل به عینک گوگل می‌تواند ابزاری انقلابی برای اشخاص در شرایط نامساعدکار با لپ تاپ یا گوشی هوشمند باشد.

 • تیم ابر گوگل یک تراشه هوش مصنوعی برای دستگاه‌های متصل به وب تولید کرد   لینک

گوگل به دنبال گسترش تراشه‌های هوش مصنوعی برای مراکز داده خود بوده است و هم اکنون در پی طراحی آنهاست تا داخل محصولات تولید شده توسط شرکت‌های دیگر کار کنند.

گوگل پس از معرفیTensor Processing Unit)TPU) برای مراکز داده در دو سال پیش، اخیرا تراشه ای جدید به نامEdgeTPUرا معرفی کرده است، که حسگرها و ابزارهای دیگر را قادر می‌سازد داده‌ها را سریعتر پردازش کند. تراشه‌ها می‌توانند در انواع مختلفی از سناریو‌ها استفاده شوند، اما یک استفاده اولیه آنها در تولید صنعتی است.

July 22, 2018

 • در پیشرفت غیر منتظره‌ای، محققان ژاپنی ازهوش مصنوعی برای شناسایی سرطان معده در مراحل اولیه با دقت بالا استفاده کردند  لینک

دو موسسه تحقیقاتی ملی ژاپن موفق به استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی سرطان معده در مراحل اولیه با دقت بالا شدند.بر اساس گزارشRiken و مرکز ملی سرطان ژاپن، تنها 0.004 ثانیه طول می‌کشد تاهوش مصنوعی تصمیم بگیرد که آیا یک تصویر اندوسکوپی نشان دهنده سرطان اولیه یا بافت طبیعی معده است.این هوش مصنوعی به درستی سرطان را در 80 درصد تصاویر شناسایی کرد، در حالی که میزان دقت برای بافت طبیعی 95 درصد بود.

Jul 20, 2018

 • بازار تراشه هوش مصنوعی به سمت نرخ 45.5 درصد رشد سالانه صعود کرد  لینک

بازار جهانی تراشه‌های هوش مصنوعی در سال 2017 به 5/4 میلیارد دلار رسید و پیش بینی می‌شود تا سال 2025 به 91 میلیارد دلار برسد که از سال 2018 تا سال 2025 ،  45.4 درصد رشد خواهد داشت. در حال حاضر، آمریکای شمالی در صدر بازار است و به دنبال آن اروپا قرار دارد. در سال 2017، ایالات متحده در بازار آمریکای شمالی غالب شد و انگلیس بازار کل اروپا را رهبری کرد. با این حال، در آسیا و اقیانوس آرام، چین در حال حاضر در بازار غالب است.

 • رشد بازار جهانی تراشه هوش مصنوعی با افزایش تقاضا برای خانه‌های هوشمند، توسعه شهر‌های هوشمند و ظهور محاسبات کوانتومی مواجه است.
 • انتظار می‌رود افزایش جذب تراشه‌های هوش مصنوعی در مناطق در حال توسعه ربات‌های هوشمند، فرصت‌های سودآور برای بازیگران اصلی بازار تراشه هوش مصنوعی ایجاد کنند.
 • در سال 2017، بخشGPU در بازار تراشه هوش مصنوعی جهانی از نظر درآمد بیشترین رشد را داشته است.

July 20, 2018

 • استفاده ازهوش مصنوعی برای شناسایی آسیب در راکتورهای هسته ای  لینک

طراحی درست مواد(که می‌تواند نیروی هسته‌ای را مهار کند)، برای حفظ یکپارچگی راکتورهای هسته‌ای مهم است. با این حال، انجام بازرسی‌های دستی مواد، وقت گیر و مستعد خطا است. برای حل این مشکل، محققان دانشگاه ویسکانسین-مدیسون و آزمایشگاه ملی اوک ریج در تنسی یک سیستم مبتنی بر یادگیری را ایجاد کردند که می‌تواند آسیب تابش میکروسکوپی به مواد را با دقت فوق العاده و به طور لحظه ای تشخیص داده، تجزیه و تحلیل کند.

July 18, 2018

 • هوش مصنوعی با افزایش رشد اقتصادی، شغل‌های زیادی را ایجاد می‌کند   لینک

با توجه به تجزیه و تحلیل جدیدPWC، هوش مصنوعی و فن آوری‌های مرتبط با آن، باعث ایجاد مشاغل زیادی در انگلستان طی 20 سال آینده می‌شوند. در شرایط مطلق، حدود 7 میلیون شغل موجود می‌توانند باهوش مصنوعی جایگزین شوند، اما حدود 7.2 میلیون شغل جدید نیز می‌توانند ایجاد شوند، به این ترتیب انگلستان تعداد مشاغل را حدود 2/0 میلیون افزایش می‌دهد.

July 15,2018 

 • هوش مصنوعی چینی در تشخیص تومور مغزی پزشکان را متحیر کرد   لینک

این سیستم هوش مصنوعی می‌تواند تومور مغزی را با دقت (و سریعتر) از 15 پزشک انسانی تشخیص دهد.

July 13,2018

 • فیس بوک گردشگر، راه خود را در اطراف شهر نیویورک با کمک از الگوریتم دیگری پیدا می‌کند   لینک

گروه تحقیقاتی فیس بوک هوش مصنوعی(FAIR) در نیویورک دو برنامه هوش مصنوعی ایجاد کرده است: یک "گردشگر" که مثلا در شهری گم شده  و "راهنما" که برای کمک به گردشگر طراحی شده است. "گردشگر"گمشده تصاویری از دنیای واقعی را می‌بیند، در حالی که "راهنما" یک نقشه دو بعدی با نشانه‌ها را می‌بیند. آنها با همدیگر به رسیدن به یک مقصد خاص همکاری می‌کنند.

 

سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧ - ١٣:٠٨


خروج