اخبار > لزوم رونق تولید با افزایش اعتماد دولت بین مردم برای هدفمندکردن نقدینگی

 


لزوم رونق تولید با افزایش اعتماد دولت بین مردم برای هدفمندکردن نقدینگی

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامگذاری سال 98 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید،‌گفت: باید دولت راهکارهای  جهت دادن و هدایت نقدینگی در اختیار مردم را مدیریت و برنامه‌ریزی کند.ضمن اینکه هدایت این منابع به سمت تولید امر بسیار حیاتی است که می‌تواند با اعتمادسازی بین مردم این امر را محقق کند.

وی افزود: هر قدر نقدینگی موجود در جامعه که هر روز زیاد می‌شود را مدیریت کرده و به سمت تولید هدایت کنیم می‌توانیم مانع از تخریب‌های بیشتر شده و تولید و اشتغال را در کشور بیشتر کنیم که این امر می‌تواند شرایط کشور را تغییر دهد در غیر اینصورت بسیار آسیب‌زا است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: دولت باید به صورت عملی هر آنچه که امروزه مربوط به بروکراسی اداری است و مانع از تولید می‌شود را حذف کرده و مقررات مربوط به تأمین اجتماعی و امور مالیاتی را اصلاح کرده و به سمت تولید واقعی ببرد.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: ایجاد روحیه شجاعت و تصمیم‌گیری و قدرت ریسک در مدیران میانی امری لازم است که آنها می‌توانند با استفاده از این ظرفیت در رونق بخشیدن به تولید در تصمیم‌گیری‌ها اقدام قاطع انجام دهند.

وی گفت: می‌توانیم در چارچوب قانون به مدیران شجاع تفویض اختیار کرده و آنها را برای حمایت از تولید و اشتغال‌زایی تشویق کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور نباید برای دستگاه‌های اجرایی دستورالعمل تعیین کند و برای  آنها موضوعات مختلف ابلاغ کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: متأسفانه سازمان بازرسی کل کشور به نحوی دستورالعمل صادر می‌کند که برخی مدیران از ترس امضاء و یا موافقت خود با برخی حمایت‌ها از آن طرف قضیه افتاده‌اند و هیچ کاری انجام نمی‌شود.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: دولت باید از هر مدیری که شجاعت بیشتری داشته و کارآیی بیشتری دارد حمایت کند و باید از این افراد به عنوان مدیران نمونه تقدیر کند.

وی افزود: در برخی مراکز تولیدی که تکنولوژی لازم را برای تولید بیشتر در اختیار نداشت و مشکلاتی را برای اشتغال‌زایی به وجود آورده است می‌توانیم با استفاده از مؤسسات دانش‌بنیان و حمایت‌های لازم از آنان علم و فناوری روز را به کار گرفته و مشکلات تولید را رفع کنیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در پایان گفت: باید جلوی واردات  کالاهای مختلف به کشور که نمونه آن در ایران وجود داشته و تولید می‌شود را بگیریم و بر اجرای دقیق این موضوع مصر باشیم.

 

منبع

 

دوشنبه ٥ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:١٥
فایل ضمیمه
تعداد دانلود
تعداد نمایش : 158

خروج