اخبار > برگزاری هشتمین نمایشگاه اینوتکس

 


برگزاری هشتمین نمایشگاه اینوتکس

هشتمین دوره نمایشگاه (INOTEX ۲۰۱۹) از نوزدهم تا بیست و دوم خردادماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد؛ این نمایشگاه، با تکیه بر تجارب قبلی خود، میزبان اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور‌ها خواهد بود.

 


پیش بینی می‌شود در این نمایشگاه که در فضایی به مساحت ۹ هزار متر مربع برگزار می‌شود بیش از ۸ هزار نفر متخصص و افراد تحصیل کرده و بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی و چندین هیأت تجاری نیز از کشور‌های خارجی از این نمایشگاه بازدید کنند.

 


همچنین چندین رویداد تجاری و ترویجی در طول نمایشگاه برگزار خواهد شد که موجبات دسترسی تولیدکنندگان و ارایه کنندگان خدمات و صاحبان دانش فنی را به مشتریان و سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد.

 


پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه بوده و مرکز فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی نوآوری، برگزارکنندگان نمایشگاه خواهند بود. 

 


همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری از حامیان و پشتیبان‌های دائمی نمایشگاه هستند.

 


گفتنی است، نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) در هفت دوره خود، میزبان استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور و بیش از یک هزار شرکت کننده (غرفه دار) از ۲۵ کشور مختلف بوده است و اهدافی همچون تبادل فناوری میان شرکت‌های خصوصی، سرمایه گذاری مشترک، مشارکت در پروژه‌های تحقیق و توسعه و ... را دنبال کرده است. 

 


در این راستا تاکنون بیش از ۷۰۰ جلسه مذاکره اختصاصی (B۲B) میان شرکت کنندگان در نمایشگاه برگزار شده است.

 


نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری با نام INOTEX بستری برای عرضه نوآوری و فناوری است برخلاف نمایشگاه‌های مشابهی که صرفا عرضه و تبادل کالا را هدفگذاری کرده اند، هدف این نمایشگاه تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکت‌ها و سرمایه گذاری روی طرح‌ها و استارتاپ هاست.

 


INOTEX تلاش می‌کند که علاوه بر معرفی فناوری‌های روز به صنایع بزرگ و متوسط، مشتریان محصولات فناورانه را به تولیدکنندگان آن‌ها متصل کند و همچنین سرمایه گذاران را با فرصت‌های سرمایه گذاری در طرح‌های فناورانه یا استارتاپ‌ها آشنا کند.

 


نمایشگاه اینوتکس از سال ۱۳۹۰ تشکیل و به تدریج ضمن تکامل، بخش‌های مختلفی از زیست‌بوم کارآفرینی کشور را نیز در بر گرفت.

 

منبع

 

شنبه ١٨ خرداد ١٣٩٨ - ١١:٢٣
واژه های کلیدی:
فایل ضمیمه


خروج