اخبار > رفع مشکلات آلودگی آب آشامیدنی با استفاده از فناوری‌های نوین

 


رفع مشکلات آلودگی آب آشامیدنی با استفاده از فناوری‌های نوین

آلودگی آب آشامیدنی می‌تواند باعث بروز بیماری‌های مختلفی همچون اسهال، دیابت، هپاتیت A و فلج اطفال در انسان شود. یکی از چالش‌های حل این موضوع توسعه فناوری‌های نوین تصفیه آب آشامیدنی است.

در همین راستا شتابدهنده واتک با همکاری مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اقدام به برگزاری یک فراخوان چالش نوآوری طرح و ایده، راه‌کارهای نوین رفع مشکلات آب آشامیدنی را شناسایی کرده‌اند.

رویداد ارتقا کیفی آب آشامیدنی یک برنامه شتاب‌دهی است که قصد دارد با شناسایی، معرفی، توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های حوزه تصفیه آب، گامی موثر در تامین آب آشامیدنی سالم برای مردم بردارد.

از اهداف اصلی این برنامه می‌توان آموزش تیم‌های فناور، ایجاد و رشد فناوری‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه توسعه فناوری‌های آب را نام برد.

تیم‌های برگزیده علاوه بر دریافت جایزه 15 میلیون تومانی از خدمات متنوعی از جمله فضای کاری و آزمایشگاهی، تامین سرمایه اولیه، آموزش‌های کسب و کار و استفاده از شبکه‌ واتک و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت برای توسعه کسب و کار خود بهره‌مند خواهند شد.

نیترات زدایی آب آشامیدنی، کاهش شوری آب آشامیدنی، حذف فلزات سنگین از آب آشامیدنی، حذف بوی آب آشامیدنی و کاهش کدورت آب آشامیدنی، از محورهای اصلی این فراخوان هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت ایده‌ها و طرح‌های خود به وبسایت شتابدهنده واتک به نشانی watech.ir مراجعه کرده یا با شماره ۶۶۱۵۹۹۲۶ -021 تماس بگیرند.

منبع خبر

 

يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨ - ١٥:٢٤
فایل ضمیمه
تعداد دانلود
تعداد نمایش : 115

خروج