اخبار > معرفی و آشنایی با فناوری‌های پیشگیری از شیوع کرونا

 


معرفی و آشنایی با فناوری‌های پیشگیری از شیوع کرونا

مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت با همکاری فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، اقدام به معرفی فناوری‌های نوین در پیشگیری از شیوع کرونا نموده است.

به‌کارگیری امواج فرابنفش (UV)، فناوری پلاسما، فناوری‌های نانوذرات ازجمله این فناوری‌ها هستند که قادر به از بین بردن انواع آلودگی‌های میکروبی و ویروسی ازجمله ویروس کرونا می‌باشند.

در این برنامه، تعدادی از عرضه‌کنندگان و شرکت‌های توانمند فعال در این حوزه، ضمن معرفی توانمندی‌های خود، با نهادهای متقاضی این اقلام ارتباط مستقیم داشته و می توانند به رفع نیازهای این نهادها مبادرت نمایند. همچنین شرکت هایی که نیازمند اخذ مجوز در این زمینه هستند با سازمان های متولی این موضوع تعامل خواهند داشت.

این برنامه در روزهای 10 و 11 اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران) برگزار می‌گردد.

 برای دانلود کتابچه شامل فهرست شرکت های حاضر در  نمایشگاه، اینجا کلیک نمائید.

دریافت فایل پوستر همایش Jpg

تصاویر روز اول برگزاری معرفی و آشنایی با فناوری های پیشگیری از شیوع کرونا با حضور شرکت ها و نهادهای مختلف

 

ایجاد ظرفیت‌های جدید و نوآورانه در زمینه مقابله با بحران کرونا
 
 سیروس وطنخواه، رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری تصریح کرد: با گسترش بیماری کرونا در کشور تمام ظرفیت‌های فناورانه و نوآورانه موجود برای پیشگیری و مقابله با این ویروس به خدمت گرفته شد و خوشبختانه یک جریان قدرتمند برای مقابله با این بیماری به میدان آمد.
 
 وی با اشاره به ایجاد ظرفیت‌هایی برای حمایت از شرکت‌های داخلی در زمینه تولید محصولات فناورانه برای مبارزه با کرونا، عنوان کرد: برخی از این شرکت‌ها سابقه کار در حوزه مقابله با بیماری‌های قارچی را داشتند و برخی نیز برای مقابله با این بحران با نوآوری‌های به خرج دادند و توانستند محصولاتی را تولید کنند و تست‌های خوبی را پشت سر بگذارند.
 
وطنخواه ادامه داد: ویروس کووید-۱۹، بیماری نوظهور است و انتظار استفاده از ظرفیت‌هایی موجود در کشور از گذشته، غیرمنطقی بود؛به همین منظور ظرفیت‌های جدیدی ایجاد و به خدمت گرفته شد.
 
رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در خصوص چالش‌های شرکت‌های داخلی در زمینه تست و تایید صلاحیت محصولات، گفت: خوشبختانه امروز با حضور متولیان امر به این موارد رسیدگی و با مساعدت‌ها و هماهنگی‌های بخش‌های مختلف این مرحله هم پشت سر گذاشته می‌شود.
 
 وی  اظهار کرد: از همکاری‌ها و هماهنگی‌های فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران و تمام همکارانشان تشکر می کنم؛ چراکه بدون مساعدت و همراهی آنها برگزاری این نمایشگاه سخت و دشوار بود.

سه شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٢:٤٧
واژه های کلیدی:
فایل ضمیمه


خروج