اخبار > گزارش 1014: فناوری بلاک‌چين و ارز ديجيتال در روسیه

 


گزارش 1014: فناوری بلاک‌چين و ارز ديجيتال در روسیه

در ادامه رونق‌گرفتن «ICO» ها در سال 2017، موضوع تنظیم و تصویب قوانین مربوطه و چگونگی مواجهه با آنها، به یکی از اولویت‌های نظام‌های مالی و بانکی کشورها در سال 2018 تبدیل شد. وضعیت پرآشوبی است، تمام کشورهای جهان در حال مطالعه ارزهای رمزگذاری‌شده (دیجیتال) هستند و سعی می­کنند قوانین نظارتی خود را بر ارزهای دیجیتال به سرکردگی بیت‌کوین توسعه دهند. برخی از آنها نگاه مثبتی دارند و برخی دیگر محتاط‌تر عمل می‌کنند؛ بعضی نیز به طور کامل ارزهای رمزگذاری‌شده را ممنوع کرد‌ه‌اند. در این میان، روسیه هنوز نتوانسته موضع دقیق خود را نسبت به ارزهای رمزگذاری‌شده تعیین کند و نظرات مختلف و متفاوتی در میان مقامات روس و شرکت‌های بزرگ مرتبط با این حوزه وجود دارد.

اما در مورد فناوری بلاک‌چین، وضعیت به‌طور کامل فرق می‌کند. همه کشورها و شرکت‌های آشنا با این حوزه، به‌دنبال استفاده و بهره‌برداری از مزایای فناوری بلاک‌چین هستند. باید توجه داشت که استفاده از فناوری بلاک‌چین، تنها محدود به ارز دیجیتال نیست و موضوعات مرتبط با املاک و مستغلات (مانند خانه و خودرو)، محصولات غذایی، سهام، سرمایه‌گذاری خصوصی، اوراق بهادار و ...، می‌تواند با بهره‌گیری از این فناوری، ابعاد جدیدی به‌خود گیرد. در این حوزه، روسیه نگاهی ویژه به بلاک‌چین دارد و تسلط و به‌کارگیری مناسب و متناسب از این فناوری را یک عامل مهم در تثبیت قدرت و نفوذ اقتصادی خود می‌داند.

در این گزارش، ضمن پرداختن به نظرات شفاهی مقامات و رویکرد دولتی فدراسیون روسیه در خصوص ارز دیجیتال و بلاک‌چین (به‌عنوان دو موضوع مجزا)، تلاش شده وضعیت عملیاتی هر دو حوزه به‌صورت دقیقی مورد بررسی قرار گیرد.

 

يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:١٢
فایل ضمیمه

دانلود فايل : CPDI-Russia-Cryptocurrency-13970701.pdf ( 794KB )
تعداد دانلود
تعداد نمایش : 1189

خروج