اخبار > سومین نشست از پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «نهاد تنظیم‏‌گر بخش انرژی»

 


به میزبانی مرکز همکاری‏ های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار می شود

سومین نشست از پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «نهاد تنظیم‏‌گر بخش انرژی»

در ادامه برگزاری چهار همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان «انرژی؛ پیشران اقتصاد ایران» بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی با همکاری دیگر نهادها از جمله مجلس و دولت برگزار می شود. دبیرخانه این همایش نیز در مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

همایش سالانه اقتصاد مقاومتی هر ساله در بهمن ماه و در ایام مقارن با تصویب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود و طی آن، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

۵ محور پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

رویکرد این همایش ها سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و هر سال یک موضوع محوری را مدنظر قرار می دهد تا راهکارهای لازم در آن حوزه را با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد طرح و بررسی نماید. در سال جاری موضوع انرژی به عنوان موضوع محوری این همایش قرار گرفته و برای بررسی آن ۵ محور در نظر گرفته شده است.

ساختار اداره بخش انرژی، انرژی و روابط خارجی، اقتصاد برق، زنجیره تامین صنعت انرژی و زنجیره ارزش نفت و گاز، ۵ محور مذکور است.

این همایش در روز ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ برگزار می شود؛ پیش از برگزاری همایش نیز نشست هایی در هر یک از محورها جهت تدقیق مباحث تشکیل می شود.

سومین نشست از پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «نهاد تنظیم‏ گر بخش انرژی»

سومین پیش نشست از این همایش پیش از روز برگزاری، به محور ساختار اداره بخش انرژی و موضوع «بررسی مقدمات و الزامات ایجاد نهاد تنظیم‏گر بخش انرژی در ایران» می پردازد. میزبان این پیش نشست مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری است.

در این نشست، مهندس سیفی مدیر سابق شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و عضو کمیته علمی همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، مهندس مهر آزما مشاو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دکتر فتحی معاون اقتصادی و توسعه رقابت مرکز ملی رقابت و دکتر عظیم زاده کارشناس ارشد اقتصاد انرژی به عنوان اعضای اصلی نشست به همراه جمعی از صاحب نظران حوزه انرژی حضور دارند.

حضور در این نشست که در تاریخ دوشنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۸.۳۰ تا ۱۱ برگزار می شود، برای کارشناسان و پژوهشگران و عموم علاقه مندان این حوزه در صورت هماهنگی با دبیرخانه همایش امکانپذیر است.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

گفتنی است مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی به عنوان دبیرخانه پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، از طریق سایتconf.pmecenter.ir و شماره تماس ۷۷۲۴۰۵۸۸-۰۲۱ پاسخگوی متقاضیان برای شرکت در این نشست و پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

کمیته علمی پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی

کمیته علمی این همایش را آقایان دکتر عباس ملکی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف، دکتر حقی فام عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و معاون توانیر، دکتر وطن خواه معاون انرژی مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، مهندس محمدخانی معاون زیربنایی سابق مرکز پژوهش های مجلس، مهندس سیفی مدیرعامل سابق شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و دکتر کریمی دکترای سیاستگذاری انرژی دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس انرژی تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است که چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه شهید بهشتی با موضوع تولید و اشتغال برگزار گردید؛ کمیته علمی چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی را آقایان دکتر دژپسند وزیر اقتصاد، دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دکتر خاندوزی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر نصیری اقدم دبیر کمیسیون اقتصادی هیئت دولت و دکتر عیوضلو عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام تشکیل می دادند.

پوستر پنجمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی در زیر قابل رویت است:

 

شنبه ١٣ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:٠٨
واژه های کلیدی:
فایل ضمیمه
تعداد دانلود
تعداد نمایش : 248

خروج