اخبار > برگزاری رویداد نمایش هوایی پرنده های رادیو کنترل

 


برگزاری رویداد نمایش هوایی پرنده های رادیو کنترل

 اولین رویداد نمایش هوایی هواپیمای مدل رسمی کشور در تاریخ 26 بهمن ماه با حضور بیش از 70 تیم منتخب از تست­های پروازی در تاریخ 23 و 25 بهمن در پیست مجموعه «سرزمین ایرانیان» (شهر آیلند) برگزار گردید. این رویداد کشوری پس از تعامل ایجاد شده بین وزارت ورزش و جوانان، کانون هوانوردی ایران (نماینده فدراسیون جهانیFAI)، فدراسیون انجمن­های ورزشی، انجمن ورزش‌های هوایی و مرکز همکاری­هاي تحول و پيشرفت و به مدت 3 روز در تاریخ 23 و 25 بهمن به منظور تست پروازی و در روز جمعه 26 بهمن به عنوان روز اصلی توسط کمیته مدل انجمن ورزش های هوایی برگزار گردید.

 

این رویداد در حالی برگزار گردید که به دلیل نبود نهاد متولی در موضوع هواپیمای مدل، مشکلات عدیده ای وجود داشت که در ابتدای سال­جاری با ایجاد تعامل بین بازیگران کلیدی، پیشنهاد تشکیل کمیته مدل در وزارت­ ورزش و جوانان مطرح گرديد. در این راستا و پس از جلسات متعدد، کمیته مدل در انجمن ورزش­های هوایی و با حضور و مشارکت نماینده فدراسیون جهانی FAIدر مرداد ماه تشکیل گردید.

 

در ادامه­ ارتباطات و به منظور تسهیل و کمک به توسعه این رشته در کشور تفاهم‌نامه­ همکاری سه­ جانبه بین مرکز همکاری­هاي تحول و پيشرفت، انجمن ورزش­های هوایی و شهرآیلند منعقد و این رویداد نیز در راستای تفاهم‌نامه مذکور برگزار گردید.

 

شایان ذکر است که گسترش این رشته در کشور می­تواند علاوه بر ساماندهی خلبانان و علاقه­مندان به این حوزه در تشکیل تیم ملی هواپیمای مدل، برگزاری مسابقات ملی، اعزام به مسابقات جهانی، ‌تربیت داور و مربی، توسعه زیرساخت­های پروازی، ساماندهی پرنده ­های رادیوکنترل و ایجاد بازار برای شرکت­های دانش ­بنیان داخلی و افزایش اشتغال دانش­ آموختگان مهندسی هوافضا را کمک نماید.

 

شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧ - ٢٠:١٦
واژه های کلیدی:
فایل ضمیمه
تعداد دانلود
تعداد نمایش : 372

خروج