اخبار > نخستین رویداد تقاضامحور صنایع دریایی کشور با حمایت ارگان های دریایی برگزار شد

 


نخستین رویداد تقاضامحور صنایع دریایی کشور با حمایت ارگان های دریایی برگزار شد

نخستین رویداد تقاضامحور صنایع دریایی کشور به همت مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و شرکت فن بازار بین الملل ایرانیان و با حمایت معاونت علمی و فناوری و فن بازار ملی ایران برگزار شد. این رویداد در تاریخ 12 شهریور ماه در محل باشگاه کسب و کار دانش بنیان به صورت ارائه معکوس(Reverse Pitch) درحوزه های ریخته گری، شکل دهی (فورج)، ماشینکاری دقیق، مونتاژ سیستم و مواد پیشرفته برگزار گردید. در حاشیه این رویداد نمایشگاه نیازمندی های احصاء شده صنایع فعال در حوزه پیشرانه های دریایی برپاشد. 
 
در این رویداد حدودا 70 دسته محصول و مجموعه ارائه گردیده است که بازار داخلی بالغ بر 500 میلیارد ریال دارد که با استقبال گسترده بازیگران حوزه دریایی و حوزه ساخت و تولید کشور همراه شد. در حاشیه این رویداد بیش از 40 جلسه B2B بین صنایع متقاضی و تولید کنندگان و فناوران برگزار شد که منجر به انعقاد 15 تفاهم نامه همکاری به ارزش 50 میلیارد ریال گردیده است. رویداد های تقاضامحور به منظور رفع نیاز های فناوری و صنعتی کشور از طریق مذاکره مستقیم صنعتگران و صنایع متقاضی فناوری برگزار میگردد. 
 
همچنین در مراسم افتتاحیه این رویداد، از نرم افزار مدیریت دانش دریایی که با حمایت موسسه رده بندی ایرانیان تهیه شده است رونمایی شد. این نرم افزار با کاربری در حوزه سیستم های مدیریت دریایی نظیرMLC ، ISPS و ISM (سیستم های مدیریت ایمنی، امنیت و کار دریایی) توسعه یافته است.
 
با توجه به اثرگذاری چنین رویدادهایی در رفع خلاها و نیاز های موجود در حوزه ساخت و تامین قطعات و سامانه های مورد نیاز صنایع دریایی، در صورت اعلام نیاز سایر بازیگران این صنایع، میتوان تداوم و ارتقا کیفی این رویداد ها را در دستور کار قرار داد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨ - ١١:٥٠
واژه های کلیدی:
فایل ضمیمه


خروج