اخبار > امضای تفاهـم نامه همكاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)

 


امضای تفاهـم نامه همكاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)

طی جلسه‌ای که در تاریخ 98/8/19 در مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری تشکیل گردید،‌ تفاهم نامه‌ای فـي مابين «معاونت فناوری‌های ارتباطات و مهندسی اجتماعی مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری» و «مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)» به منظور ایجاد ظرفیت لازم برای بهره‌مندی ایران از ظرفیت‌های بین المللی در حوزه هوشمندسازی و فناوری‌های نوظهور به امضای طرفین رسید.
 
این تفاهم‌نامه شامل محور‌های مختلفی از جمله مشارکت در توسعه اکوسیستم و اجرای پروژه‌های هوشمندسازی متناسب با نیازمندی‌های کشور، استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های بین‌المللی در توسعه و تجاری‌سازی ایده‌ها‌ محصولات حوزه هوشمندسازی و فناوری‌های نوظهور می باشد.
 
از دیگر محورهای این تفاهم نامه می توان به شبکه‌سازی و توسعه همکاری با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی در فعالیت‌های مرتبط با هوشمندسازی و استخراج، ارزیابی و اولویت‌بندی نیازمندی‌های صنایع و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه هوشمندسازی و فناوری‌های نوظهور اشاره کرد.
 
در این جلسه ابتدا آقای مهندس سجادی نیری، معاون فناوری‌های ارتباطات و مهندسی اجتماعی مرکز، ضمن تاکید بر نقش کلیدی مگفا به عنوان حلقه اتصال صنعت به فناوری‌های نوین از عقد تفاهم‌نامه همکاری با این شرکت استقبال و آن را گامی مهم در تحقق توسعه فناوریهای نوظهور در کشور برشمردند. 
 
در ادامه این جلسه آقای مهندس انبیایی، مدیرعامل مگفا نیز ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه از آمادگی این شرکت برای توسعه روز افزون استفاده از فناوریهای نوین در صنعت و تلاش بر شکل‌گیری همکاری صنایع با شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد. 
 
در این راستا مگفا توضیحاتی در خصوص سامانه «تاپ» که به منظور توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار ایجاد شده است و همچنین سامانه «توان ایران» ارائه داد و آمادگی خود را برای بهبود سامانه‌های مذکور در راستای استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام نمود. 
 
دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨ - ١٥:٤٧
فایل ضمیمه


خروج