اخبار > گزارش تصویری و آماری از همایش «معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی»

 


گزارش تصویری و آماری از همایش «معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی»

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، همایش «معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی» را در روزهای 12 و 13 آذر ماه 98 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار کردند.
 
در این رویداد که به همراه نمایشگاه نیازمندی‌های فناورانه صنعت فرودگاهی انجام گرفت، برنامه های ذیل نیز برگزار گردید:
- معرفی خدمات و حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری
- پنل تخصصی «چالش ها و راهکارهای دستیابی به فرودگاه مدرن و هوشمند»
- پنل پرسش و پاسخ با حضور معاونین شرکت هواپیمایی کشوری
- اعلام نیاز فناورانه سازمان هواشناسی کشور در حوزه تجهیزات هواشناسی، زمینی و رادارهای فرودگاهی،
- نشست‌های  B2B  
- اعلام نیازهای فناورانه شرکت شهر فرودگاهی امام  
- اعلام نیازهای فناورانه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران
 
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر سیاوش ملکی‌فر در آیین اختتامیه رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنعت فرودگاهی که عصر امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گزارشی از جلسات و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در این رویداد ارائه کرد و گفت: در این رویداد دو روزه 185 جلسه B2B یا مذاکرات تجاری برگزار شد که این مذاکرات به انعقاد 163 تفاهم‌نامه و قرارداد به ارزش 602 میلیارد تومان منجر شد.
 
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی میزان مخاطبان این رویداد را مانند رویدادهای گذشته قابل توجه عنوان کرد و گفت: ثبت‌نام کنندگان در این رویداد ۲۸۲ نفر بودند که از این تعداد ۲۲۹ نفر از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و 35 نفر از 30 شرکت غیر دانش بنیان حضور داشتند. در روز اول رویداد نیز 326 نفر و در روز دوم 289 نفر در نشست‌ها و جلسات حضور داشتند.
 
ملکی‌فر در مورد جلسات برگزار شده در این رویداد دو روزه نیز خاطرنشان کرد: در این رویداد 65 نیاز فناورانه صنعت فرودگاهی توسط فرودگاه پیام، سازمان هواشناسی کشور، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ارائه شد. همچنین 5 جلسه برای ارائه توانمندی‌های فناورانه شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.
 
وی به مشتریان محصولات و خدمات دانش بنیان در این رویداد هم اشاره کرد و گفت: در این رویداد فرودگاه‌های ماکو، قشم، کیش، سازمان گمرک، سازمان هواشناسی کشور و شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از مشتریان توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان بودند.
 
در مراسم اختتامیه نیز که در عصر روز 13 آذر برگزار شد، معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور و همچنین رئیس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت حضور داشتند. 
 
چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - ١٢:٣٣
فایل ضمیمه


خروج