اخبار > برگزاری نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت در هفته پژوهش

 


برگزاری نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت در هفته پژوهش

نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت با عنوان «پترولیوم تیکاف» با محوریت به‌هم‌رسانی حوزه‌های فناوری در بخش عرضه و تقاضا و با حضور شرکت‌های فعال در حوزه‌های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار می‌شود.
 
این رویداد با اهدافی مشتمل بر توسعه، یادگیری، کارآمدسازی، انتخاب و فرصت‌سازی با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود.
 
مهدی احمدخان‌بیگی، مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت با اعلام این خبر افزود: با توجه به ضرورت شناسایی و آشکارسازی چالش‌ها و نیاز‌های نوآورانه شرکت‌های تابعه وزارت نفت، این رویداد به‌عنوان عامل انگیزشی جهت تشکیل تیم‌های جوان و استارت‌آپی و با هدف ایجاد فرصت مناسب برای ورود نخبگان کشور به عرصه‌های کسب و کار فناورانه در زیست بوم نوآوری تعریف شده است.
وی گفت: این رویداد از چهار بخش اصلی و یک بخش جانبی مشتمل بر نمایشگاه عرضه فناوری (با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ)، نمایشگاه تقاضای فناوری (با حضور شرکت‌های تابعه وزارت نفت)، رویداد «هر چالش-یک راهکار» (با حضور گروه‌های استارت‌آپی و نخبگان)، رویداد دانشجویی پتروتست و اجرای تور فناوری ویژه مدیران ارشد بخش عملیات صنعت نفت تشکیل شده است.
 
احمدخان‌بیگی درباره برگزاری نمایشگاه عرضه و تقاضا فناوری در قالب این رویداد افزود: در این بخش، شرکت‌های تابعه وزارت نفت برای نخستین بار در قالب ارائه مشخصات تجهیز، قطعه و یا ماده شیمیایی موردنیاز خود را به جامعه هدف یعنی عرضه‌کنندگان فناوری و گروه‌های تحقیقاتی ارائه و ضمن برگزاری جلسات B ۲ B در صورت احراز توانمندی هر یک از عرضه‌کنندگان فناوری نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه یا قرارداد اقدام می‌کنند.
 
احمدخان‌بیگی در ادامه درباره رویداد هر چالش- یک راهکار نیز گفت: در این رویداد یک چالش اصلی با خصوصیات بین رشته‌ای و چند وظیفه‌ای از سوی کمیته برگزاری به گروه‌های هدف ارائه می‌شود تا راهکار‌های فناورانه از سوی مجموعه‌های استارت‌آپی ارائه و بهترین راهکار‌ها به عنوان راهکار برگزیده انتخاب تجاری سازی خواهد شد.
 
وی به رویداد دانشجویی پتروتست هم اشاره و افزود: در این بخش مدیران ارشد عملیاتی از شرکت‌های تابعه وزارت نفت با شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپی حاضر در نمایشگاه دیدار و از نزدیک ضمن ارائه نیاز‌های خود از دستاورد‌ها و توانمندی‌های این شرکت‌ها مطلع خواهند شد.
 
پترولیوم تیکاف همزمان با هفته پژوهش در مرکز همایش‎های بین ‏‎المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.
 
 
پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٥٨
فایل ضمیمه


خروج