اخبار > رونمایی از محیط آزمون تنظیم‎‏گری بازار سرمایه

 


رونمایی از محیط آزمون تنظیم‎‏گری بازار سرمایه

محیط آزمون تنظیم‏گری (سندباکس) بازار سرمایه روز سه‌شنبه 11 خرداد با حضور وزیر اقتصاد جناب آقای دکتر دژپسند، علی عبدالهی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد، مدیرعامل فرابورس و برخی مدیران سازمان بورس و جمعی از فعالان بخش خصوصی رونمایی شد. 
 
دستورالعمل ایجاد نظام مدیریت یکپارچه محیط‌های آزمون تنظیم‌گری کسب‌وکارهای نوآورانه در فضای مجازی در کمیسیون عالی تنظیم مقررات شورای عالی فضای مجازی در دی‌ماه 98 به تصویب رسید و در تیرماه ۱۳۹۹ ابلاغ شد. پس از ابلاغ این مصوبه در نیمۀ دوم سال 99 کارگروه این محیط آزمون تنظیم‎گری با حضور نماینده مرکز همکاری‌ها تحول و پیشرفت و نمایندگان سایر دستگاه‏ها تشکیل گردید، این کارگروه دو وظیفه عمده را بر عهده دارد؛ بررسی صلاحیت شرکت‏های نوآور برای ورود به فضای آزمون تنظیم‏گری و دیگری اعطای مجوز راه‎اندازی فضای آزمون تنظیم‎گری بخشی. شایان ذکر است محیط آزمون بازار سرمایه با تلاش‌ها و پیگیری‌های اعضای کارگروه مذکور راه‌اندازی شده است. 
 
در این راستا تابه‌حال کارگروه 19 جلسه تشکیل داده که درمجموع حدود ۱۰ طرح در این محیط موردبررسی قرارگرفته است که راه‌اندازی سندباکس بازار سرمایه، صدور برات دیجیتال مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع‌شده، سوخت‌رسانی سیار با امکان ثبت درخواست در اپلیکیشن‌های موبایلی از جمله این طرح‎ها هستند.
 
 
چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠ - ١٥:٠٨
واژه های کلیدی:
فایل ضمیمه


خروج