اخبار > برگزاری جلسات کارگروه فناوری و صنایع دریایی با موضوع تدوین سیاست‌های کلی توسعه دریامحور

 


برگزاری جلسات کارگروه فناوری و صنایع دریایی با موضوع تدوین سیاست‌های کلی توسعه دریامحور

در راستای تدوین سیاست‌های کلی توسعه دریامحور، جلسات خبرگی کارگروه صنایع و فناوری‌های دریایی کمیته حمل‌ونقل و توسعه دریامحور مجمع تشخیص مصلحت نظام، در محل مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری برگزار شد.
 
 
مقرر شده است بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) سیاست‏های کلی توسعه دریامحور در 5 کارگروه تخصصی فناوری و صنایع دریایی، نظامی و انتظامی، حقوقی و سیاسی، اقتصاد و مدیریت دریایی و امور فرهنگی تدوین‌شده و نهایتاً پس از تلفیق و یکپارچه‌سازی به تصویب برسد؛ بنابراین بر این اساس، تدوین سیاست‌های کلی فناوری و صنایع دریایی به مرکز همکاری‏های تحول و پیشرفت محول شده است.
 
روش تدوین سیاست‌های کلان حوزه فناوری و صنایع دریایی با دو رویکرد بالا به پایین (با استناد به اسناد و سیاست‏های بالادستی موجود) و پایین به بالا (استفاده از خبرگان سازمان‏ها و نهادهای دریایی) در دستور کار قرارگرفته است. بر این مبنا جلسات خبرگی با حضور گسترده متخصصین و نمایندگان قریب به 80 شرکت و دستگاه دریایی کشور طی سه جلسه (به تفکیک کمیته صنایع و بهره‌برداران، کمیته نهادهای حاکمیتی و کمیته مراکز آموزشی و پژوهشی) در تاریخ‌های 24، 25 و 26 آذرماه سال جاری برگزار شد. محوریت جلسات فوق، اعلام برنامه‌های سازمان‏های دریایی مختلف و ارائه نظرات آن‌ها پیرامون تدوین سند مذکور بوده است.
 
بنا بر اهمیت مشارکت حداکثری خبرگان و بازیگران حوزه دریایی کشور در تدوین سیاست‏های کلی فناوری و صنایع دریایی، بدین‌وسیله از سایر بازیگران بخش دریایی دعوت می‏گردد تا مستندات مرتبط با موضوع و نظرات پیشنهادی خود را به دبیرخانه کارگروه ارسال نمایند.
 
 
راه‌های ارتباطی با دبیرخانه کارگروه فناوری و صنایع دریایی:
رایانامه: Maritime@cpdi.ir
دورنگار: 61006100
آدرس: میدان شیخ بهایی، خیابان اوستای شرقی شماره 7، مرکز همکاری‏های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری
 
 
 
 
چهارشنبه ٤ دی ١٣٩٨ - ١٨:٠٩
فایل ضمیمه


خروج