اخبار > فراخوانی برای رقابت دانشجویان در لیگ دکه جایزه مصطفی(ص)

 


فراخوانی برای رقابت دانشجویان در لیگ دکه جایزه مصطفی(ص)

بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) فراخوان ارسال آثار به نخستین لیگ تخصصی نشریات دانشجویی دکه جایزه مصطفی (ص) را منتشر کرد تا دانشجویان و صاحبان نشریات دانشجویی با ارسال یادداشت‌ها، نشریات و آثار مختلف به این لیگ، توانمندی‌های خود در این عرصه را محک بزنند.
 
موضوعاتی از جمله «معرفی و تببین دستاوردها و پیشرفت‌های علمی کشورهای جهان اسلام»، «نقد رویکرد مصرف‌کنندگیِ علم و ترویج رویکرد تولیدکنندگی علم» و «افزایش نقش کشورهای اسلامی در معادلات بین‌المللی» به عنوان محورهای این فراخوان انتخاب شده است.
 
همچنین «علم و اقتصاد دانش‌­بنیان و جایگاه شرکت‌های دانش‌­بنیان در پیشرفت جوامع»، «علم؛ وسیله قدرت ­یافتن کشورهای اسلامی»، «دلایل اهمیت مرجعیت علمی برای کشورهای جهان اسلام و همکاری موثر در علم» و «فناوری و نوآوریِ جهان اسلام در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی» از دیگر موضوعات منتخب است.
 
پس از ارزیابی، آثار در قالب چهار محور از جمله «بهترین یادداشت»، «بهترین نشریه»، «بهترین طرح جلد» و «بهترین یادداشت دانشجویان غیر­ایرانی»، به آثار اول تا سوم به ترتیب ۱۵ میلیون، ۱۰ میلیون و ۵ میلیون ریال اهدا خواهد شد.
 
فراخوان ارسال آثار به لیگ تخصصی نشریات دانشجویی دکه جایزه مصطفی(ص) از بهمن ­ماه امسال آغاز شده و تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.
 
دانشجویان و صاحبان نشریات دانشجویی برای شرکت در این رویداد می‌­توانند با مراجعه به سایت لیگ دکه به نشانی l-dakkeh.ir ثبت­ نام کنند.
 
بر اساس اعلام معاونت علمی، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در راستای ایجاد زیست‌بومی برای ارتقاء سطح علمی کشورهای اسلامی و شبکه‌سازی دانشمندان جهان اسلام، فعالیت‌هایی را در راستای تبیین علم و فناوری به عنوان گفتمان عمومی جامعه و ایجاد نشاط و انگیزه علمی در جامعه دانش‌آموزی، دانشجویی و دانشمندان جوان در سطح جهان اسلام برنامه‌ریزی کرده است.
 
بر اساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری‌نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.
چهارشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٨ - ١١:٢٩
فایل ضمیمه


خروج