اخبار > تاب آوری شهری شعاری تعیین کننده برای مدیریت شهری؛ بررسی موضوعات فناورانه کلانشهر تهران در دستور کار است

 


تاب آوری شهری شعاری تعیین کننده برای مدیریت شهری؛ بررسی موضوعات فناورانه کلانشهر تهران در دستور کار است

دکتر سیروس وطنخواه رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری شهری اظهار کرد: شهر محل زندگی انسان‌هاست و مدیریت آن مقوله بسیار مهم و تعیین کننده در مناسبات فردی و اجتماعی مردم است.
 
رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری ادامه داد: با توجه به ابعاد مختلف و گسترده گوناگونی‌ که مدیریت شهری دارد، مسائل متنوعی در شهر ظهور می‌کند که باید مدیریت شوند.
 
وی با بیان اینکه اگر این مسائل به درستی دیده نشود باعث ایجاد تنش‌ها، آسیب‌ها و گره‌های مختلف در زندگی فردی و اقتصاد شهر می‌شود، گفت: تمامی این مسائل می‌تواند موضوع پژوهش و مطالعه برای پیشگیری از ایجاد آسیب‌ها و همچنین رفع معضلات شود.
 
وطن خواه با اشاره به سیاست زایی گفت: تصمیم گیری و سیاستگذاری مبتنی بر تصمیم سازی و سیاست زایی است که این کار باید مبتنی بر مطالعه، بررسی و پژوهش باشد.
 
رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری گفت: چند سالی است شاهد گفتمان نوینی به اسم تقاضا محوری هستیم و طبیعی است چنین رویداد‌هایی می‌تواند به یک ظرف بزرگی برای ارائه راهکار‌ها و حل مسائل جدی برای شهر تبدیل شود.
 
وی بیان کرد: مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت در راستای ماموریت‌های خود به دنبال رصد و شناسایی فناوری‌های قابل دسترسی و قابل بهره برداری برای رفع نیازمندی‌های فناوری‌های مدیریت شهر‌های کشور است، از این رو رصد و همکاری‌های فناوری که متعاقبا بر اساس رصد تعریف و اجرا می‌شوند در راستای رفع نیاز‌های مدیریت شهر‌های مختلف اعم از کلانشهر‌ها هستند.
 
وطن خواه گفت: در نظر داریم تا موضوعات فناورانه‌ بر اساس پیشنهاد کلانشهر تهران در دستور کار مرکز تحول و پیشرفت قرار گیرد و متعاقب آن نیز مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری خدماتی در راستای رفع این نیاز‌ها به مدیریت شهری ارائه می‌دهد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا به شهرداری تهران فناوری‌های مورد نیاز و فناوری‌هایی که بتواند چالش‌های جدی و مهمی را از شهر تهران رفع کند، معرفی کنیم.
 
وی با بیان اینکه شعار امسال جشنواره تاب آوری شهری است، گفت: این شعار زیر بنایی و تعیین کننده برای مدیریت شهری است. تاب آوری عبارت از میزان تحمل پذیری سیستم‌های اقتصادی، اجتماعی و... در برابر آسیب‌ها، بحران‌ها و اتفاقات غیر قابل پیش بینی شده است و تاب آوری مقوله بسیار مهم و حیاتی برای استحکام و توانمندی و ظرفیت شناسی و ظرفیت سازی شهر و مدیریت شهری محسوب می‌شود.
 
يکشنبه ٣٠ آذر ١٣٩٩ - ٠٩:٤٦
فایل ضمیمه


خروج