اخبار > فناوری هوش مصنوعی، خودرو، تشخیص دیابت و ...(شماره 6)

 


فناوری هوش مصنوعی، خودرو، تشخیص دیابت و ...(شماره 6)

 • خودروهای  ​طراحی شده با هوش مصنوعی که مغز شما را می ترکاند !  لینک

خبرهای اخیر در مورد نتایج یک گروه از محققان درNVIDIA که با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی پیشرفته چهره های انسانهایی (شکل زیر) را تولید کرده که وجود ندارند بازتاب گسترده ای در حوزه هوش مصنوعی داشته است. 

به تازگی NVIDIAمقاله ای را منتشر کرده که با استفاده از شبکه های مولد (GAN(generative adversarial networks  خودروهایی طراحی کرده است که از قبل وجود نداشته اند. 

December 18, 2018

 • این صورت‌ها نشان می‌دهند که تولید تصویر توسط هوش مصنوعی چقدر پیشرفت داشته‌است  لینک

این تصاویر را NVIDIAتوسط شبکه GANتولید کرده است. چیزی که به طور ویژه جالب است این است که چهره‌های ساختگی نیز می‌توانند به آسانی سفارشی شوند. مهندسان  NVIDIAروشی را با عنوان انتقال سبک به کار خود وارد کرده اند که در آن ویژگی‌های یک تصویر با دیگری ترکیب می‌شوند.انتقال سبک به شما اجازه می دهد ویژگی های صورت را از افراد مختلف ترکیب کنید.

December 18, 2018

 •  روند هوش مصنوعی تاثیرگذار در 2018  لینک

سال ۲۰۱۸یک سال بزرگ در دنیای هوش مصنوعی بود. در اینجا به 5 روند پیشرو هوش مصنوعی در سال 2018 اشاره شده است که راه را برای سال های آینده باز می کند:

 • به واقعیت پیوستن اتومبیل های خودران
 • نفوذ دستیاران صوتی در همه جا
 • سرمایه گذاری های زیاد در هوش مصنوعی
 • ایجاد استراتژی توسط هوش مصنوعی برای دولتمردان
 • پذیرش وسیع هوش مصنوعی توسط شرکت ها

December 16, 2018

 

 • مدل هوش مصنوعی جدید گوگل برای تشخیص رتینوپاتی دیابتی   لینک

 

رتینوپاتی دیابتی (Diabetic Retinopathy)عارضه‌ای ناشی از دیابتاست که به دلیل تغییرات ایجاد شده در رگ‌های خونی رخ می‌دهد. وقتی عروق خونی در شبکیه آسیب می بینند ممکن است باعث نشت مایع یا خون شده یا منجر به رشد شاخه‌های عروقی شکننده و کلاف مانند شده و باعث تخریب شبکیه شود در نتیجه تصویری که شبکیه به مغزمیفرستد تار شده یا کج و معوج می‌شود. رتینوپاتی دیابتی یکی از علل اصلی کاهش دید است. گوگل یک مدل هوش مصنوعی ایجاد کرده‌است که می‌تواند رتینوپاتی دیابتی را با سطح دقتی معادل متخصصان شبکیه تشخیص دهد. گوگل در حال کار بر روی این طرح دیابتی در کلینیک‌ های کشور هند است. بیش از ۴۰۰میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند. یک سوم آن‌ها رتینوپاتی دیابتی دارند . با استفاده از این فن‌آوری جدید، پزشکان می‌توانند تعداد بیشتری از بیماران را در زمان کمتری غربال کنند و افراد را با تشخیص به موقع از کوری نجات دهند.

کنت واکر مدیر ارشد حقوقی و بین الملل گوگل گفته است "ما باید تلاش کنیم تا منافع هوش مصنوعی را در دسترس همگان قرار دهیم." گوگل چندین سال است که از تحقیقات هوش مصنوعی و مهندسی برای پروژه‌هایی در آسیا پاسیفیک با تاثیر مثبت اجتماعی از جمله توقف ماهیگیری غیر قانونی در اندونزی، پیش‌بینی سیل در هند، و حفاظت از گونه‌های پرنده بومی در نیوزیلند استفاده کرده‌است. علاوه بر مراقبت‌های بهداشتی، این غول فن‌آوری می‌خواهد از سازمان‌های بین‌المللی آسیا برای کمک به جامعه کمک کند تا با همکاری با دولت‌ها، سازمان‌های غیر انتفاعی، دانشگاه‌ها و کسب و کارها به جوامع کمک کند. برای این منظور گوگل چالشی را با عنوان Google AI Impact Challenge راه اندازی کرده و هرکس در آن موفق شود 25 میلیون دلار حمایت مالی خواهد شد.

December 14, 2018

 • هوش مصنوعی در 2019: خوب، بد یا نامشخص؟    لینک

براساس گزارش پیش‌بینی‌های هوش مصنوعی سال ۲۰۱۹ توسط PWC،شرکت‌های آمریکایی امسال از هوش مصنوعی در کسب‌وکار خود استفاده خواهند کرد. آن‌ها هوش مصنوعی را راهی برای افزایش سود و درآمد در سال ۲۰۱۹می‌بینند.

 

December 13, 2018

 • چین می تواند از فناوری هوش مصنوعی آمریکا فراتر رود     لینک

 تولید ناخالص داخلی جهانی به دلیل هوش مصنوعی افزایش 14 درصدی داشته است. گسترش فناوری در دهه آینده، 15.7 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی خواهد افزود، پیش بینی می شود  که سهم چین 7 تریلیون دلار و سهم آمریکا 3.7 تریلیون دلار خواهد بود. کیت فو لی، سرمایه گذار و نویسنده حوزه هوش مصنوعی گفت: "داده نفت جدید است، بنابراین چین عربستان سعودی جدید است".  همچنین او گفت که هوش مصنوعی ظرف 15 سال آینده می تواند 40 تا 50 درصد از تمام مشاغل در ایالات متحده را جایگزین کند.

December 9, 2018

 • ربات های هوش مصنوعی در محدوده 6 ایستگاه یامانوته آزمایش می شوند تا به عنوان راهنما عمل کنند  لینک

 

شرکت راه‌آهن شرق ژاپن(JR East)، اپراتور خط حلقه یامانوته(Yamanote) در اطراف توکیو است که  ربات‌ها و سایر فن‌آوری‌های هوش مصنوعی را در شش ایستگاه به صورت آزمایشی اجرا می‌کند تا به ارائه اطلاعات و راهنمایی به مسافران بپردازند.

December 4, 2018

 •  هوش مصنوعیDeepMindبا تخمین میزان پروتئین ها، کشف داروهای جدید را سرعت می بخشد  لینک

گوگل DeepMindیک ابزار برای پیش بینی ساختار پروتئین از توالی ژنتیکی توسعه داده است، که نشانگر یک نمونه قابل توجه استفاده از هوش مصنوعی در فرآیند کشف علمی است. این سیستم کهAlphaFold نامیده می‌شود الگوهای تاشدگی پیچیده زنجیره بلند آمینو اسیدها را براساس فعل و انفعالات شیمیایی شان مدل‌سازی می‌کند تا شکل سه‌بعدی یک پروتئین را پیش بینی کند. این مساله به عنوان "مشکل تاشدگی پروتئین" شناخته می‌شود که چندین دهه است دانشمندان را به چالش کشیده‌است.شکل یک پروتئین، عملکرد آن را در بدن دیکته می‌کند، بنابراین پیش‌بینی ساختار پروتئین به دانشمندان اجازه می‌دهد تا داروهای مبتنی بر پروتئین جدید را برای درمان بیماری‌ها یا آنزیم‌های جدید تولید کنند.

December 1, 2018

 •  4 فرصت شغلی که هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد   لینک

هوش مصنوعی در آینده علاوه بر تغییر مشاغل فرصت های شغلی جدیدی را نیز ایجاد خواهد کرد. آیا کارکنان آماده دریافت این فرصت‌ها هستند؟ افرادی که دارای مهارت‌های چند رشته‌ای هستند (شامل ترکیبی از مهارت‌های سخت و نرم) می توانند این مشاغل را به خود اختصاص دهند. در اینجا چهار شغلی که به طور فزاینده‌ای تقاضای رو به رشد دارند، آورده شده است:

 • معمار هوش مصنوعی
 • طراح چت بات
 • مدیر شهر هوشمند
 • اپراتور راه دور وسایل نقلیه خودران

 

November 27, 2018

 • ایلان ماسک بر این باور است که هوش مصنوعی می‌تواند انسان‌ها را به یک گونه در معرض خطر تبدیل کند​  لینک

 

ایلان ماسک با Axiosو شرکت AI Neuralinkگفتگویی کرده و امیدوار است که به «همزیستی» بین فناوری هوش مصنوعی و انسان دست یابد. او هشدار داد که اگر این همزیستی به درستی اتفاق نیافتد، هوش مصنوعی می تواند نژاد بشر را همان گونه که انسان ها تعداد گونه های دیگری از جانوران را منقرض کرده اند، به خطر اندازد. ماسک ادعاهای هشدار دهنده مشابهی در مورد هوش مصنوعی در گذشته بیان کرده است، اما همه رهبران فن‌آوری ترس‌های خود را به اشتراک نمی‌گذارند.

 November 25, 2018

 • 5 کاربرد عجیب هوش مصنوعی   لینک

 

ما اغلب هوش مصنوعی را با دستیاران باهوش مانندSiri، Alexaو دستیار گوگل می شناسیم. با این حال، ذهن‌های خلاق انسانی کاربردهای دیگری برای هوش مصنوعی پیدا کرده‌اند و در زمینه‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند. در این خبر پنج کاربرد عجیب هوش مصنوعی از جمله دستگاه طالع بینی، مولد رویا، هوش هیجانی و ... آورده شده است.

November 10, 2018

 • هوش مصنوعی گوگل به نیویورک تایمز کمک می کند تا 5 میلیون آرشیو عکس را مدیریت کند   لینک

روزنامه تایمز می‌گوید از ابزارهای هوش مصنوعی گوگل برای تشخیص متن دست‌نویس یا چاپی برای توصیف عکس‌ها و ذخیره اطلاعات و خدمات تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده خواهد کرد. این طرح قصد دارد بررسی کند که آیا شناخت اشیا در عکس ها نیز ارزشمند است یا خیر. ​

 

November 9, 2018

 • این همان چیزی است که هوش مصنوعی به نظر می‌رسدلینک

اخیرا، شرکت IBM از هوش مصنوعی خواست تا تصویری از خود ترسیم کند. نتیجه فوق در بالا مشاهده می شود. این در حالی اتفاق می افتد که تابلوی قبلی مرتبط با پرتره Edmond de Belamy432 هزار دلار فروخته شد  لینک

 

November 9, 2018

 • آژانس خبری دولتی چین، یک "خبرساز مصنوعی" برای ایجاد اخبار تولید کرده‌است   لینک

November 6, 2018

 • آیا هوش مصنوعی می‌تواند مساله نوار قرمز را مورد بررسی قرار دهد؟ ​   لینک

 

بهره‌وری در صنعت مراقبت‌های سلامت در ایالات‌متحده از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون رو به کاهش بوده‌است. همانطور که هزینه درمان بیماران همچنان بالا می‌رود، امید به زندگی در آمریکا شروع به کاهش می‌کند. اما شواهد فزاینده‌ای وجود دارد مبنی بر این که هوش مصنوعی می‌تواند با خودکارسازی بسیاری از کارهای اجرایی و ناکارآمد که بسیاری از آن‌ها ربطی به درمان بیماران ندارند، بهره وری را بالا ببرد.​

 

دریافت متن کامل

سه شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٧ - ١١:٠٩
واژه های کلیدی:


خروج