اخبار > فناوری هوش مصنوعی، تشخیص سرطان، فناوری 5G و ...(شماره 8)

 


فناوری هوش مصنوعی، تشخیص سرطان، فناوری 5G و ...(شماره 8)

 
March10, 2019
 استارتاپ Paige.AI عنوانِ اولین دستگاه تشخیصی مرزشکن در حوزه تشخیص سرطان را از FDA دریافت نمود لینک
این شرکت با استفاده از تکنیکهای یادگیری ماشین در حوزه بینایی ماشین به این موفقیت دست یافته است. این استارتاپ پاتولوژی دیجیتالی بر روی تولید ابزارهای هوش‌مصنوعی برای پاتولوژیست ها متمرکز شده است تا آن‌ها را قادر سازد تا بتوانند با سرعت و دقت بیشتری تشخیص سرطان انجام دهند.
 
February21, 2019
 هوش‌مصنوعی تا سال 2030،  15 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه خواهد کرد لینک
http://donya-e-eqtesad.com/بخش-بازار-دیجیتال-19/3485355-درآمد-تریلیون-دلاری-هوش-مصنوعی-تا-سال
در سال گذشته هوش‌مصنوعی 2 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی کمک کرد. براساس گزارش اخیرPwC، تا سال 2030، این میزان می‌تواند 15.7 تریلیون دلار باشد، که بزرگترین فرصت تجاری در اقتصاد سریع در حال تغییر خواهد بود.
 
February21, 2019
 بازار چیپ هوش‌مصنوعی در پنج سال آینده به 34 میلیارد دلار خواهد رسید لینک
فروش کل تراشه‌های هوش مصنوعی با 52 درصد افزایش در سال، از 4.27 میلیارد دلار در سال 2018 به 34.3 میلیارد دلار در سال 2023 خواهد رسید. این تخمین‌ها شامل بازار تراشه‌های اینترنت اشیا، دستگاه‌های شخصی و مراکز داده است.
 
February16, 2019
 پنتاگون فکر می‌کند که هوش‌مصنوعی بتواند به کنترل ماشین‌ها از طریق مغز کمک کند لینک
آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته امریکا (DARPA)اخیراً شروع به استخدام تیم‌های جدیدی کرده است. ماموریت این تیم ها تحقیق در مورد این موضوع است که چگونه ابزارهای هوش‌مصنوعی می‌توانند به پیشرفت و تقویت نسل بعدی فناوری‌های عصبی کمک کنند.
از طریق این برنامه، هدف این است که هوش‌مصنوعی را به واسط‌های عصبی ارتباط دهند به‌گونه‌ای که این فناوری به مردم اجازه دهد تا با دستگاه‌های راه دور کنترل، احساس و ارتباط برقرار کنند، به صورتی که آن‌ها را بخشی از بدن خود بپندارند.
از واسط‌های عصبی در حال حاضر برای کنترل پروتز، تبدیل فکر به متن و کنترل پرواز پهپاد از طریق مغز استفاده شده است. دارپا در این فکر است که از این سیستم‌ها بتواند به‌صورت مؤثرتر و کارآمدتر در امور نظامی استفاده کند.
 
 
February15, 2019
 هوش‌مصنوعی می‌تواند اخبار جعلی ولی قابل‌باور را به‌صورت انبوه تولید کند لینک
این الگوریتم دارای میلیاردها کلمه است، متون خبری قابل‌باوری ایجادمی‌کند و نشان می‌دهد که چگونه هوش‌مصنوعی می‌تواند افراد را در مقیاس انبوه فریب دهد. این برنامه توسط یک تیم در OpenAI، یک موسسه تحقیقاتی مستقر در سانفرانسیسکو،توسعه‌یافته است.
 
February13, 2019
 تحلیل  50 هزار تصویر اتاق در سرتاسر جهان توسط هوش‌مصنوعی لینک
برای نشان دادن گرایش‌های دکوراسیون در جهان،یک تیم هوش‌مصنوعی 50،000 عکس اتاق نشیمن از لیستAirbnb در سراسر جهان را تجزیه و تحلیل کرد. این ابزار عناصر طراحی مانند رنگ، دکور و لوازم جانبی را برای جمع‌آوری روند مربوطه در خانه‌های سراسر جهان در نظر گرفته است.
 
February11, 2019
 ترامپ در نظر دارد که امریکا در هوش‌مصنوعی همیشه حرف اول را بزند لینک
بیش از دوازده کشور از جمله چین، فرانسه، کانادا و کره جنوبی، راهبردهای هوش‌مصنوعی خود را در سال‌های اخیر راه‌اندازی کرده‌اند. برنامه‌های آن‌ها شامل برنامه‌های تحقیقاتی جدید، خدمات عمومی مبتنی بر هوش‌مصنوعی و سلاح‌های دقیق‌تر است.
در اوایل سال 2019 ترامپ دستورالعمل اجرایی را امضا کرده است که شامل منابع مالی جدید یا پروژه خاص هوش‌مصنوعی نمی‌شود ولی دولت فدرال را مجبور می‌کند که از منابع مالی،برنامه‌ها و داده‌های موجود برای حمایت از تحقیق و تجاری‌سازی هوش‌مصنوعی استفاده کند.
 
February11, 2019
 تولید محصولات با طعم‌های جدید توسط هوش‌مصنوعی لینک
شرکت McCormick قصد دارد از هوش‌مصنوعی برای ایجاد طعم‌های جدید و محصولات از طریق همکاری تحقیقاتی با IBM استفاده کند. ایده این است که از تخصص IBM در یادگیری ماشین و تجربیات و داده‌های 40 ساله  McCormickدر طعم استفاده شود.One  اولین محصول با طعم ترکیبی است که اوایل امسال در فروشگاه‌ها عرضه شد.
 
February9, 2019
 چین فکر می‌کندهوش‌مصنوعی می‌تواند قدرت نظامی‌اش را مانند امریکا کند لینک
ارتش چین در حال کار بر روی اتخاذ سریع فناوری‌های هوش‌مصنوعی و خودگردان است.به همین دلیل است که رئیس‌جمهور چین، معتقد است که هوش‌مصنوعی و دیگر فناوری‌های پیشرفته، مخصوصاً هنگام استفاده در سیستم‌های نظامی، کلید حفظ و تنظیم زمین بازی بین چین و کشورهایی مانند ایالات‌متحده است.
 
 
February7, 2019
 ترامپ در حال طرح‌ریزی برای شتاب دادن به فناوری 5G و هوش‌مصنوعی است لینک
این دو حوزه نشان دهنده عرصه رقابت رو به رشد بین ایالات‌متحده و چین است.ترامپ گفته است که او با قانون‌گذاران در حوزه‌های زیرساختی مشغول به کار است، که شامل «سرمایه‌گذاری در صنایع پیشرفته آینده» است.
 
 
February6, 2019
 10 شغل پر تقاضای هوش‌مصنوعی در جهان  لینک
در سالهای 2015 تا 2018، تعداد گزارش‌های شغلی با عنوان "هوش‌مصنوعی" یا "یادگیری ماشین" تقریباً 100 درصدافزایش یافته است، و بر اساس گزارش دیگر،نیاز به مهارت‌های هوش‌مصنوعی در بیشترین شغل‌ها به چشم می‌خورد.
از دیدگاه جهانی، چین در حال حاضر بیشترین عنوان شغل هوش‌مصنوعی را با 12،113 عنوان داراست. آمریكا در رتبه دوم با 7465 عنوان شغل، ژاپن (3،369)، انگلیس (1،597) و هند (1،326) در رتبه‌های بعدی هستند. این عناوین شامل موارد زیر است:
1. مهندس نرم‌افزار (8.48 درصد)
2. متخصص علوم داده (95/5 درصد)
3. کارآموز (5.39 درصد)
4. پژوهشگر هوش‌مصنوعی(5.17 درصد)
5. متخصص هوش (4.94 درصد)
6. مشاور (4.6 درصد)
7. تحلیلگر داده توسط هوش‌مصنوعی (82/3 درصد)
8. مهندس یادگیری ماشین (3.62 درصد)
9. مهندس فروش (3.14 درصد)
10. مدیرتولید (3.08 درصد)
 
 
 
 
February4, 2019
 پردازش داده بزرگ از طریق زنجیره بلوکی و هوش‌مصنوعی لینک
یک شرکت با نام Endor یک راه‌حل مبتنی بر هوش‌مصنوعی و زنجیره بلوکی برای مدیریت و پردازش داده‌ها، ارائه کرده است.Endor ادعا می‌کند که پس از تحقیق در MIT، گوگلی را برای تجزیه و تحلیل پیشگویانه اختراع کرده است و پیش بینی‌های اتوماتیک هوش‌مصنوعی را برای شرکت ها ارائه می‌دهد. Endor می‌تواند داده‌های رمز شده را بدون نیاز به رمزگشایی در زنجیره بلوکی پردازش کند، و کاربران تجاری را قادر می سازد که سئوالات پیشگویانه کنند و پیش بینی‌های دقیق دریافت نمایند. در این بین به هیچ نوع تخصص علم اطلاعاتی نیاز نیست.
 
February4, 2019
 چین ، امریکا و ژاپن رهبران توسعه هوش‌مصنوعی در جهان لینک
 
این سه کشور در یک مطالعه جدید از سازمان جهانی مالکیت معنوی سازمان ملل یاWIPO نامگذاری شده اند. این سازمان در وبگاه خود می گویدWIPO قصد دارد "توسعه یک سیستم مالکیت معنوی بین المللی متعادل و موثر" را هدایت کند.این مطالعه جدید فعالیت‌های توسعه را برای فناوری‌های هوش‌مصنوعی در سراسر جهان بررسی می‌کند. همچنین تلاش می‌کند پیش بینی کننده پیشرفت های آتی هوش‌مصنوعی در زمینه اختراعات جدید باشد. این مطالعه نشان می‌دهد که شرکتهای امریکایی ، ژاپنی و چینی بیشترین سهم تولید اختراعات در سالهای اخیر را در اختیار دارند.
 
February2, 2019
 سازمان ملل گزارش داده است : رشد سریع ثبت اختراعات در هوش‌مصنوعی نوید جهش کوانتومی را در این فناوری می‌دهد. لینک
سازمان ملل در گزارشی اعلام کرده است که "افزایش" در ثبت اختراعات برای دستگاه ها و ماشین‌های قدرت یافته ازهوش‌مصنوعی  در پنج سال گذشته نشان می‌دهد که به زودی هوش‌مصنوعی می‌تواند تمام زمینه‌های زندگی روزمره را فراتر از دنیای فناوری تحت تاثیر  قرار دهد.
 
February1, 2019
 سریع ترین ابر رایانه جهان رکورد یادگیری ماشین را شکست لینک
این  رکوردگیری شامل ابر رایانه قدرتمند جهان، Summit، در آزمایشگاه ملیOak Ridge بود. به عنوان بخشی از پروژه تحقیقاتی آب و هوا، رایانه غول پیکر مذکور یک آزمایش یادگیری ماشین را آغاز کرد که سریعتر از هر زمان دیگری اجرا شد.
Summit، که مساحتی معادل دو زمین تنیس را اشغال می‌کند، بیش از 27،000 پردازنده گرافیکی قدرتمند دارد،قدرتش را برای آموزش الگوریتم‌های یادگیری عمیق، با سرعت یک میلیارد میلیارد عملیات در ثانیه (Exaflops) استفاده کرد.قدرتمندترین تمرین هوش‌مصنوعی در جهان یکی از بزرگترین مشکلات جهان بود: تغییرات اقلیمی.
 
February1, 2019
 پوتین دستورالعمل ایجاد استراتژی ملی هوش‌مصنوعی را صادر کرد لینک
به گفته رسانه‌های دولتی  روسیه ، ولادیمیر پوتین،رئیس‌جمهور روسیه، دولت خود را برای اجرای یک استراتژی ملی برای تحقیق و توسعه هوش‌مصنوعی هماهنگ کرده است. در این برنامه در سال جدید تلاش‌های مختلفی برای هماهنگ کردن فعالیت‌های دولتی، دانشگاهی و بخش خصوصی در حوزه هوش‌مصنوعی صورت خواهد پذیرفت.
 
January 23, 2019
 دانشمندان هوش‌مصنوعی چینی به یک شبکه عصبی برای آموزش خودش آموزش می‌دهند لینک
در این تحقیق دانشمندان چینی در دانشگاه Yat-Sen مدل 3 بعدی حرکت انسانی در ویدئو را توسط خود شبکه عصبی شناسایی کرده، سپس بهبود داده‌اندبه‌گونه‌ای که نیاز به برچسب‌زنی توسط انسان نداشته باشد.
 
January 23, 2019
 نموداری که نشان می‌دهد که چطور صنعت هوش‌مصنوعی چین در دست سه شرکت است لینک
 
 
January 22, 2019
 گارتنر: سرمایه‌گذاری هوش‌مصنوعی طی 4 سال گذشته 270 درصد رشد داشته است لینک
بر اساس یک گزارش جدید توسط گارتنر. نظرسنجی شرکت استمفورد از بیش از 3،000 مدیر اجرایی در 89 کشور نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری درهوش‌مصنوعی در طول چهار سال گذشته 270 درصد و در سال گذشته 37 درصد رشد داشته است.بعضی از تخمین‌ها نشان می‌دهد، بازار سرمایه هوش‌مصنوعی تا سال 2022 به ارزش 6.14 میلیارد دلار خواهد رسید. بر اساس گزارش مؤسسه جهانی مک کینزی، تغییرات در بازار کار به میزان 1.2 درصد افزایش خواهد یافت. رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) برای ده سال آینده و کمک به جذب 20 تا 25 درصد اضافی در مزایای اقتصادی خالص، 13 تریلیون دلار در سطح جهانی در 12 سال آینده خواهد بود.
 
 
يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ - ١٥:٠٩


خروج