اخبار > فناوری هوش مصنوعی، فناوری پوشیدنی، اینترنت اشیا و ... (شماره 9)

 


فناوری هوش مصنوعی، فناوری پوشیدنی، اینترنت اشیا و ... (شماره 9)

 
May 6, 2019
 تا سال 2025 بازار هوش مصنوعی پوشیدنی به 180 میلیارد دلار می رسد لینک
براساس یک گزارش تحقیقاتی جدید توسط شرکت Global Market Insights، پیش بینی می شود بازار هوش مصنوعی پوشیدنی تا سال 2025 به 180 میلیارد دلار برسد. رشد انفجاری ساعتهای هوشمند، عامل اصلی رشد فناوری هوش مصنوعی پوشیدنی است. بهبود مداوم در طراحی و عملکرد، همراه با در دسترس بودن آن در مقایسه با قیمت پایین تر، پذیرش مصرف کنندگان را افزایش داده است. به طور خاص، معرفی ویژگی های اتصال LTE در ساعت های هوشمند، مشتریان را ترغیب به استفاده از آنها به جای تلفن های هوشمند خواهد کرد. 
May 1, 2019
 
 بازار نرم افزار هوش مصنوعی تا سال 2025 به درآمد 118.6 میلیارد دلاری در سال خواهد ر سید لینک
بیش از 300 مورد از موارد استفاده از هوش مصنوعی در رشد بازار در 30 صنعت با بیشترین فرصت تجاری در مخابرات، مشتریان، خودرو، خدمات تجاری، تبلیغات و بخش های بهداشت و درمان شرکت خواهد داشت.
 
 
10 صنعت برتر از نظر هزینه کرد هوش مصنوعی بین سال های 2018 و 2025 به شرح زیر است:
 
• ارتباطات مخابراتی
• مصرف کننده
• خودرو
• خدمات شغلی
• تبلیغات
• مراقبت های بهداشتی
• خرده فروشی
• قانونی
• بخش عمومی
• آموزش
May 1, 2019
 
 هوش مصنوعی یک ورزش جدید اختراع کرد لینک
Speedgate که توسط آژانس طراحی AKQA معرفی شده ، اولین ورزشی است که توسط هوش مصنوعی ساخته شده است. این بازی مجموعه ای از قوانین از کریکت، راگبی و فوتبال دارد و شش بازیکن در یک زمین با سه دروازه به توپ ضربه می‌زنند. داده‌ها از ۴۰۰ ورزش پرطرفدار در سرتاسر دنیا به یک شبکه عصبی داده و سپس خرد شد تا یک چارچوب اساسی از قواعد و مفاهیم ایجاد کند.
ورزش Speedgate از تیم‌های شش نفره تشکیل می‌شود و در درون زمین بازی این تیم‌ها سه دروازه وجود دارد. بازیکنان هر کدام از تیم‌ها باید با تصاحب توپ از بازیکنان تیم مقابل، آن را از دروازه‌های معین شده در زمین عبور دهند و اگر بتوانند توپ را پس از عبور از دو دروازه ابتدایی عبور دهند و آن را وارد دروازه پایانی کنند، امتیاز لازم را دریافت می‌کنند.
این شرکت حتی برای طراحی لوگو و شعار این ورزش نیزاز فناوری هوش مصنوعی استفاده کرده است. Speedgate فعلا در حد یک ورزش تمرینی است، ولی بعید نیست در آینده‌ای نزدیک لیگ حرفه‌ای برای این ورزش توسعه یافته با هوش مصنوعی شکل گیرد.
 
 
April 28, 2019
 پیش بینی می شود بازار جهانی هوش مصنوعی در حوزه فناوری مالی  در سالهای  2019 تا 2024 به رشد سالانه 26.21 درصد برسد لینک
پیش بینی می شود که رشد سالانه 26.21٪ هوش مصنوعی جهانی در بازار فناوری مالی ( فین تک)  در سالهای 2019 تا 2024 از 1.44 میلیارد دلار در سال 2018 به 5.67 میلیارد دلار در سال 2024 افزایش یابد. این امر به دلیل پیشرفت های فناور انه و افزایش نفوذ اینترنت است.
فین‌تک یا فناوری مالی به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است. فین‌تک معادل Financial technology یا FinTech یک حوزه صنعتی در فضای اقتصادی است و به شرکتهایی اشاره دارد که با کاربرد فناوری تلاش می‌کنند خدمات مالی را کارآمدتر کنند و هدفشان رقابت با روش های مالی سنتی در ارائه خدمات مالی است. هوش مصنوعی در بخش بانکداری،  صنعت مالی را متحول خواهد کرد. از آنجا که هوش مصنوعی به بهبود کارایی و کاهش احتمال خطا کمک می‌کند، کاربرد هوش مصنوعی در فناوری مالی با سرعت زیادی در حال افزایش است. پیش‌بینی شده‌است که بخش ابزارهای نرم‌افزاری، بیش‌ترین سهم بازار را بدست آورند، چرا که به استخراج مقادیر زیادی از داده‌ها کمک می‌کنند.
فناوری های ابری به احتمال زیاد در سال‌های آتی بالاترین میزان رشد سالانه را ثبت می‌کنند، زیرا طیف وسیعی از راه‌حل‌ها را برای برآورده کردن هوش مصنوعی در بازار فناوری مالی ارائه می‌دهند. هوش مصنوعی در فناوری مالی کاربردهای مختلفی مانند دستیار مجازی (چت بات)، تجزیه و تحلیل تجاری، گزارش دهی، تجزیه و تحلیل رفتاری مشتری را ارائه می‌کند. تجزیه و تحلیل و تحلیل تجاری بخش پیشرو در هوش مصنوعی جهانی در بازار فناوری مالی و آماده رشد نرخ بالایی در طول پنج سال آینده است، چرا که به تجزیه و تحلیل رفتار مشتری کمک می‌کند.
April 27, 2019
 
 پنج موضوع برتر هوش مصنوعی در هفته از نگاه NVIDIA لینک
1- مدل هوش مصنوعی می تواند تمرینات ورزشی مطلوب را توصیه کند
برنامه‌ریزی یک ورزش که مختص نیازهای یک کاربر است می‌تواند چالش برانگیز باشد. محققان سن دیگو به منظور کمک به ارائه توصیه‌های ورزش شخصی بیشتر، یک سیستم مبتنی بر یادگیری عمیق ایجاد کردند تا میزان ضربان قلب دونده را در طول تمرین و مسیر پیشنهادی پیش‌بینی کنند. این کار پتانسیل لازم برای کمک به ردیابی تناسب اندام توسط شرکت‌ها و توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی تلفن همراه را دارد.
 
2- هوش مصنوعی به بهبود تجربه خرید کمک می‌کند
استارتاپ TheTake (عضو برنامه خلاقانه NVIDIA)، به تازگی یک الگوریتم مبتنی بر یادگیری عمیق جدید معرفی کرده است که می‌تواند به طور خودکار مارک لباس پوشیده شده یک شخصیت مشهور، ورزشکار یا دیگر شخصیت های عمومی را در ویدیو نزدیک به زمان واقعی ، تشخیص دهد.
 
3- OpenAI منتشر کرد: الگوریتم هوش مصنوعی MuseNet که می تواند موسیقی تولید کند
سازمان هوش مصنوعی OpenAI نسخه آزمایشی یک الگوریتم یادگیری عمیق را منتشر کرد که می تواند به صورت خودکار موسیقی جدید با استفاده از ابزارها و سبک های مختلف تولید کند. آنها ادعا کردند، یک شبکه عصبی عمیق را ایجاد کرده‌اند که می تواند آهنگ های موسیقی 4 دقیقه ای با 10 ابزار مختلف تولید کند، و همچنین می‌تواند سبک های ترکیبی موتزارت و بیتلز تولید کند.
4- تحقیقات هوش مصنوعی می تواند به بهبود مدل تشخیص گفتار الکسا 15٪ کمک کند
سیستم‌های تشخیص صدا با صداهای پس زمینه مشکل دارند. محققان دانشگاه جان‌هاپکینز و آمازون یک مقاله جدید را منتشر کردند که نشان می‌دهد چگونه یک سیستم یادگیری عمیق را آموزش داده‌اند که می‌تواند به الکسا کمک کند تا صداهای پس زمینه را نادیده بگیرد و با این کار مدل شناسایی گفتار تا ۱۵ درصد بهبود یافته است.
5- هوش مصنوعی می‌تواند علائم زبان اشاره آمریکایی را تشخیص داده و ترجمه کند
با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، 360 میلیون نفر در سراسر جهان از اختلالات شنوایی رنج می‌برند. برای کمک به ترجمه زبان اشاره، محققان دانشگاه ایالتی میشیگان یک سیستم مبتنی بر یادگیری را ایجاد کرده اند که می تواند به طور خودکار علائم نشانه های زبان اشاره آمریکایی (ASL) و همچنین جملات کامل ASL را بدون نیاز به مکث کاربر پس از هر نشانه ترجمه کند. این کار می‌تواند بالقوه برای کمک به ترجمه برخی از 300 زبان اشاره در سطح جهان کمک نماید.
 
 
April 26, 2019
 انقلاب صنعتی چهارم از اینترنت اشیا(IoT) و هوش مصنوعی برای گسترش حضور دیجیتالی خود استفاده می کند لینک
تعداد روزافزونی از شرکت های اقتصادی قدیمی از فناوری هایی مانند اینترنت اشیا و هوش مصنوعی برای گسترش حضور دیجیتال خود استفاده می کنند. رهبران شرکت های صنعتی مانند  Larsen & Toubro، Reliance Industries  و  گروه  Tata ، و همچنین شرکت های چند ملیتی از جمله  General Electric، Siemens  و ABB، در حال تلاش برای جذب سهمی از بازار هستند.
به طور سنتی شرکت‌های صنعتی پشتیبانی و ارائه خدمات می‌کردند، که به آن‌ها جریان‌های درآمدی اضافی می‌داد و به ایجاد وفاداری مشتری کمک می‌کرد. در حال حاضر، آن‌ها پا را فراتر گذاشته اند و با افزودن حسگرها به محصولات برای تامین داده‌های ثابت و تجزیه و تحلیل اقدام کرده اند که پیش‌بینی خرابی‌ها و بهبود کارایی را پیش‌بینی می‌کند.
نوآوری فناوری از شرکت به طرف مصرف کننده جریان دارد. فناوری مصرف‌کننده به طور فزاینده‌ای فناوری سازمانی را هدایت می‌کند. بر خلاف گذشته، زمانی که سرمایه‌گذاری در فناوری صرفا یک فاکتور هزینه بود، با تغییر به مدل جدیدتر به شرکت‌ها در افزودن درآمد کمک می کند.
 
 
April 22, 2019
 استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص PTSD  لینک
محققان یک ابزار هوش مصنوعی را برای تشخیص اختلال استرس پس از حادثه (pstd) در سربازان قدیمی افغانستان و عراق با تجزیه و تحلیل صدای آن‌ها، ایجاد کرده‌اند که این امر به امید توسعه یک برنامه کاربردی تشخیصی برای گوشی‌های هوشمند آتی است. این ابزار قادر به تشخیص اختلال استرس پس از حادثه با دقت ۸۹ درصدی است. اختلال استرسی پس از آسیب روانی یا اختلال تنش‌زای پس از رویداد (PTSD) ، سندرمی است که پس از مشاهده، تجربه‌ی مستقیم یا شنیدن یک عامل استرس‌زا و آسیب‌زای شدید روی می‌دهد که می‌تواند به مرگ واقعی یا تهدید به مرگ یا وقوع یک سانحه‌ی جدی منجر شود. این سندروم به عنوان یک اختلال اضطرابی ناشی از حوادث ناراحت کننده طبقه بندی شده است. کسانی که مبتلا به PTSD هستند ممکن است دچار ناراحتی شدید و مداوم به صورت یادآوری خاطرات گذشته یا کابوس باشند.
 
پست الکترونیکی هوش مصنوعی: AI[at]cpdi.ir
 
 
شنبه ٥ مرداد ١٣٩٨ - ٠٧:٢٩


خروج