اخبار > بزرگ‌ترین رویداد "اقتصاد دیجیتال" کشور برگزار می‌شود

 


بزرگ‌ترین رویداد "اقتصاد دیجیتال" کشور برگزار می‌شود

مهر ماه امسال سالن اجلاس سران میزبان بزرگ‌ترین رویداد اقتصاد دیجیتال در کشور است؛ این رویداد سالی که به واسطه بروز بیماری کرونا اقدامات و طرح‌های دیجیتالی شتاب بیشتری گرفته است، برگزار می‌شود.
 
عصر حاضر را عصر دیجیتال می‌نامند؛ روزهایی که پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه‌یافتگی پایدار، کمک به پیشرفت علمی و ارتقای سبک زندگی در گرو استفاده موثر از فناوری‌های ارتباطی نوین و ابزارهای دیجیتالی است.
 
روزهای شیوع کرونا هم مزید بر علت شده و ضرورت استفاده از ابزارهای دیجیتالی را چند برابر کرده است؛ این بیماری دولت‌ها را ناچار به استفاده از ابزارهای مناسب‌تری برای مقابله با این بیماری کرده است. ابزارهایی که نیاز به تامین زیرساخت‌های ارتباطات و اطلاعات دارد.
 
از این رو همایش بزرگ اقتصاد دیجیتال و اشتغال با محوریت «مشاغل آینده و آینده مشاغل» 19 و 20 مهر ماه سال جاری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اقتصاد و دارایی و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.
 
این همایش قرار است فضای مناسبی برای بررسی تغییر سبک زندگی مردم، طرح موضوعات حکمرانی دولت الکترونیک و بهبود عملکرد دولت در شرایط بحران، دیجیتالی کردن اسناد و مدارک، دورکاری، آموزش از راه دور و سامانه های یادگیری، مفاهیم جدید حریم خصوصی، تجارت الکترونیک و غیره را فراهم کند.
 
این همایش با هدف ارتقای اشتغال و بهره‌وری نیروی کار، بررسی حکمرانی در اقتصاد دیجیتال، خلق ارزش و ثروت، توسعه منابع انسانی، سرمایه‌گذاری و تامین مالی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و زیرساخت‌ها و ساختارها برگزار می‌شود.
 
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر باید به نشانی ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی مراجعه کنند
 
يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩ - ١٣:٠١
فایل ضمیمه


خروج